על מאה שמונים

"הכי גרוע זה להיות לבד"
קושי חברתי בקרב בני נוער וצעירים, ובפרט דימוי עצמי נמוך, ביישנות וחרדה חברתית, זהו קושי אמיתי ונפוץ, שלא רק שאינו מתוקשר מספיק, הוא גם לא זוכה למענה הראוי.
חמור מכך, הפעילות בתחום לרוב מסתכמת במענה זמני, שרק הופך את ההתמודדות בהמשך לקשה יותר.
מאה שמונים הוקמה מתוך כוונה לייצר פתרון שורשי לקשיים חברתיים לבני נוער וצעירים.
דמיינו את עצמכם מתגברים על הביישנות, מרגישים יותר בנוח במצבים חברתיים ומוקפים בחברים, לא רק בבית הספר, אלא בכל מסגרת, על ידי חיזוק האמונה בעצמכם ולמידת הרגלים חדשים.
לשם כך פיתחנו שיטה הכוללת כלים מתחומי התקשורת, הסוציולוגיה, הפסיכולוגיה, האימון והגישור, שעזרו לבני נוער ולצעירים רבים במסע ההתמודדות עם קשיים חברתיים.
בבסיסה של השיטה אנחנו מבנים ומחזקים את הביטחון העצמי (למשל הפרדה של הביטחון העצמי מהציונים או מהמראה החיצוני) ומעניקים ארגז של כלים פרקטיים להתמודדות עם הביישנות והחרדה החברתית, על מנת להביא כל אחד למקום של עוצמה והבנה שהסטטוס החברתי שלו תלוי אך ורק בו.
כדי להגיע לתוצאות האפקטיביות ביותר, הפעילות במאה שמונים שמה דגש על בניית חיי חברה מחוץ למסגרת של מאה שמונים. לשם כך יש לנו 3 מסגרות לאימון, לתרגול והעברת התכנים: פעילות קבוצתית, הנחיה פרטנית ופעילות משולבת.

מאה שמונים נוסדה על ידי אוריה דותן-הוד, מנחה ומומחית לתקשורת, דוקטורנטית באוניברסיטה העברית ובעלת תואר ראשון ושני בהצטיינות בתקשורת מאוניברסיטת תל אביב. בעלת ניסיון של כעשור באקדמיה כחוקרת ומנחה, וזמן דומה בהנחיה של בני נוער. בשנתיים האחרונות אוריה עוסקת בהנחיית בני נוער וצעירים הסובלים מחרדה חברתית, ביישנות ודימוי עצמי נמוך.
לאחר שהתגברה בכוחות עצמה על ביישנות וחרדה חברתית, ולאחר שנים של פעילות ועזרה לבני נוער בתחום, אוריה לקחה על עצמה את השליחות של לתת מענה אמיתי, מתוך הבנה שקשיים חברתיים מסוג זה ניתנים לפתרון על ידי התמודדות ישירה.
במשך שנים אוריה בנתה, פיתחה וחידדה כלים שעזרו לה ולבני נוער רבים להתגבר על קשיים חברתיים.
במהלך עבודת הדוקטורט ופעילות עם בני נוער המתמודדים עם חרדה חברתית, היא איגדה אותם לשיטה, שהוכיחה את הצלחתה עם עשרות בני נוער וצעירים.

החזון של מאה שמונים
להוביל בני נוער וצעירים למקום בו הם מביאים את עצמם לידי ביטוי מתוך הוויה של עוצמה, ביטחון עצמי, ושייכות.

המטרה של מאה שמונים
להוביל נוער וצעירים המתמודדים עם חרדה חברתית, ביישנות ודימוי עצמי נמוך תהליך של שינוי; כך שבסופו הם יוכלו להתמודד עם כל סיטואציה חברתית, מתוך אמונה בעצמם וביכולות שלהם.

"לעזור לנוער וצעירים להתמודד עם הקשיים האלה זו שליחות עבורי. אני יודעת שאם לי היתה מסגרת מעודדת ומפתחת כשאני הייתי נערה ביישנית עם חרדה חברתית, החיים שלי היו נראים אחרת. היו נחסכים ממני הבדידות והכאב שמתלווים לקושי הזה.
כל פעם שמגיע אלי נער חדש, אני רואה את הנערה שהייתי דרכו: שפת הגוף המופנמת, השפלת המבט והקול השקט.
הסיפוק עבורי מגיע מלראות את הנער עובר את התהליך. הרגעים שבהם הוא מספר על ההצלחות שלו והעיניים שלו מלאות בתקווה. הרגע הכל כך משמעותי שבו הוא מתחיל להאמין בעצמו. מהרגע הזה לאט לאט הכל משתנה:
הוא מפסיק להשפיל מבט, הוא מדבר חזק יותר, וביותר ביטחון. הוא מתחיל להיפתח אל העולם. "
אוריה דותן-הוד

קראו מה יש לבוגרים שלנו להגיד עלינו.

צרו קשר